Fall 2022
Division: 13U/4NW                                                                                

Division Standings
TeamGamesWinsLosesTiesFFPtsGFGAGuest Games
 CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 CROSSFIRE SC 2010 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 ELA 2010 ELITE 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 PALATINE CELTIC 2010 GREEN 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 EGSC 2010 0 0 0 0 0 0 0 0 0
First tie breaker is head to head competition, which the YSSL staff must look at manually after the season closes. Second tie breaker is LEAST goals scored against which is shown on the website.                     
Division Games (36)       EXPORT 
Game #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 26  Sat 9/10 9:00am  CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    CROSSFIRE SC 2010    [1103] MCHENRY ATHLETIC COMPLEX (11V11)
 211  Sat 9/10 11:00am  IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    [106] PATRIOT PARK EAST
 249  Sat 9/10 11:30am  ELA 2010 ELITE 2    FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    [708] WICKLOW FIELD
 518  Sat 9/10 3:00pm  PALATINE CELTIC 2010 GREEN    SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    [148] CELTIC PARK FIELD # 1
 643  Sat 9/17 9:00am  CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    [1103] MCHENRY ATHLETIC COMPLEX (11V11)
 716  Sat 9/17 10:00am  CROSSFIRE SC 2010    EGSC 2010    [1467] NORTHWOOD MIDDLE SCHOOL LARGE (11 V 11)
 1127  Sat 9/17 3:00pm  SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    [987] PRAIRIE FIELDS SPORTS PARK
 851  Sun 9/18 11:30am  FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    PALATINE CELTIC 2010 GREEN    [134] HUNT CLUB PARK FIELD 1
 1330  Sat 9/24 10:00am  FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    CROSSFIRE SC 2010    [1746] ROBERT CROWN COMMUNITY CENTER - FIELD #3(11V11)
 1329  Sat 9/24 10:00am  EGSC 2010    CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    [919] LIONS FIELD - ELK GROVE VILLAGE
 1468  Sat 9/24 11:30am  ELA 2010 ELITE 2    IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    [708] WICKLOW FIELD
 1471  Sun 9/25 11:30am  FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    [134] HUNT CLUB PARK FIELD 1
 2063  Sat 10/1 11:00am  IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    CROSSFIRE SC 2010    [106] PATRIOT PARK EAST
 2396  Sat 10/1 3:00pm  PALATINE CELTIC 2010 GREEN    ELA 2010 ELITE 2    [148] CELTIC PARK FIELD # 1
 2399  Sat 10/1 3:00pm  SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    [987] PRAIRIE FIELDS SPORTS PARK
 2093  Sun 10/2 11:30am  FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    EGSC 2010    [134] HUNT CLUB PARK FIELD 1
 2598  Sat 10/8 10:00am  FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    [1746] ROBERT CROWN COMMUNITY CENTER - FIELD #3(11V11)
 2596  Sat 10/8 10:00am  CROSSFIRE SC 2010    SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    [1467] NORTHWOOD MIDDLE SCHOOL LARGE (11 V 11)
 2734  Sat 10/8 11:30am  ELA 2010 ELITE 2    CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    [708] WICKLOW FIELD
 3196  Sat 10/15 10:00am  FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    PALATINE CELTIC 2010 GREEN    [1746] ROBERT CROWN COMMUNITY CENTER - FIELD #3(11V11)
 3284  Sat 10/15 11:00am  IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    [106] PATRIOT PARK EAST
 3319  Sat 10/15 11:30am  ELA 2010 ELITE 2    EGSC 2010    [708] WICKLOW FIELD
 3322  Sun 10/16 11:30am  FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    CROSSFIRE SC 2010    [134] HUNT CLUB PARK FIELD 1
 3797  Sat 10/22 10:00am  FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    ELA 2010 ELITE 2    [1746] ROBERT CROWN COMMUNITY CENTER - FIELD #3(11V11)
 3795  Sat 10/22 10:00am  EGSC 2010    IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    [919] LIONS FIELD - ELK GROVE VILLAGE
 3793  Sat 10/22 10:00am  CROSSFIRE SC 2010    PALATINE CELTIC 2010 GREEN    [1467] NORTHWOOD MIDDLE SCHOOL LARGE (11 V 11)
 4174  Sat 10/22 3:00pm  SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    [987] PRAIRIE FIELDS SPORTS PARK
 4305  Sat 10/29 9:00am  CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    PALATINE CELTIC 2010 GREEN    [1103] MCHENRY ATHLETIC COMPLEX (11V11)
 4385  Sat 10/29 10:00am  EGSC 2010    FC LAKESHORE 2010 PREMIER RED    [919] LIONS FIELD - ELK GROVE VILLAGE
 4492  Sat 10/29 11:00am  IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    [106] PATRIOT PARK EAST
 4804  Sat 10/29 3:00pm  SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    ELA 2010 ELITE 2    [987] PRAIRIE FIELDS SPORTS PARK
 1886**  Sat 12/31 12:00pm  CHICAGO INFERNO 2010 PREMIER    FC LAKE COUNTY 2010 SELECT 2    [1103] MCHENRY ATHLETIC COMPLEX (11V11)
 2990  Sat 12/31 12:00pm  PALATINE CELTIC 2010 GREEN    EGSC 2010    [148] CELTIC PARK FIELD # 1
 1749**  Sat 12/31 12:00pm  PALATINE CELTIC 2010 GREEN    IP-ARLINGTON ACES 2010 BLUE    [148] CELTIC PARK FIELD # 1
 103**  Sat 12/31 12:00pm  EGSC 2010    SHADOW PREMIER FC 2010/11 GREEN    [919] LIONS FIELD - ELK GROVE VILLAGE
 4382**  Sat 12/31 12:00pm  CROSSFIRE SC 2010    ELA 2010 ELITE 2    [1467] NORTHWOOD MIDDLE SCHOOL LARGE (11 V 11)
    * indicates game change   ** indicates BYE game                                        + indicates guest players used